WHAT WE DO

Akıllı Evler

Evinizdeki tüm elektronik sistemleri özel dokunmatik kumandalar kullanılarak tek bir dokunuşla yönetebileceğiniz, hayatınızı kolaylaştıran otomasyon sistemleri tasarlıyoruz. Eve geldiğinizde sizi tanıyan, oda sıcaklıklarını belirlediğiniz düzeye getiren, aydınlatma seviyelerini belirlenen senaryolara göre ayarlayan, sevdiğiniz müzik yada televizyon kanalını sizin için hazır hale getiren, bahçe sulama sistemlerini topraktaki nem oranına göre gerektiğinde çalıştıran yada evden ayrılırken, ışıklar, prizler, perde/panjurlar gibi tüm elektronik ve elektrikli sistemleri  olması gereken konumda olmasını sizin tek bir dokunuşunuzla gerçekleştirecek tamamen sizlere özel elektronik sistemler tasarlıyoruz ve kurulumlarını gerçekleştiriyoruz.
 
Akıllı ev sistemleri, hayatınıza getirdiği tüm kolaylıkların yanında, aydınlatma, iklimlendirme, perde sistemlerini, dış ortamın ışık ve sıcaklık durumuna göre optimum düzeye getirerek, enerji tasarrufu sağlamakta ve çevreye ve bütçenize önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır.
 
Evinizdeki geçirdiğiniz zamanı daha keyifli hale getirmek için özel media ve sinema odaları oluşturarak maç, televizyon, film veya oyun zevkleriniz için özel ses görüntü sistemleri tasarlayarak daha kaliteli bir yaşam sunuyoruz.

Akıllı Binalar - İş Merkezleri

Binalardaki elektriksel enerji tüketiminin %45 gibi büyük bir kısmını aydınlatma sarfiyatı oluşturmaktadır. Akıllı bina otomasyon sistemleri sayesinde çevreci yeşil binalar oluşturularak enerji tüketimini düşürecek yönde %60 gibi büyük ölçüde katkı sağlanmaktadır. Bina otomasyonu sayesinde , ışıklar, perdeler ve ısıtma/soğutma sistemleri tek bir kontrol merkezinden yönetilerek gün ışığından maksimum düzeyde verim alınması sağlanmaktadır.
 
Gün içerisinde güneşin geliş açısı ve bina içerisindeki ışık lüks değeri, bina  otomasyon sistemi tarafından hesaplanarak perde, aydınlatma ve sıcaklık seviyeleri optimum düzeyde tutulur. Bu sayede ofislerdeki çalışma ortamnın verimliliği arttırması sağlanırken, bina içerisindeki fazla güneş ışığının yarattığı olumsuz etkiler en aza indirgenir ve klimaların gereksizyere çalışması önlenerek büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlanır.

Lüks Yatlar ve Tekneler

Yat ve teknelerdeki kullanım alanlarının kısıtlı olması elektrik ve elektronik sistemlerin tasarlanırken birçok ayrıntının gözününde bulundurulmasını gerektirmektedir. Entertainment, ses, görüntü, kamera ve aydınlatma sistemlerinin  herbir kabin için özel olarak tasarlanarak yerden kazanç sağlamakla birlikte konforu en üst düzeye taşımak amaçlanmaktadır. Tüm ses ve görüntü ekipmanları (Blu-Ray, DVD, Uydu, Media server, Radyo vb. )  her bir kabin içerisine ayrı ayrı yerleştirilmesi yerine, her kabinin tüm cihazları tek bir merkezde toplanarak kabin içerisindeki yer kaybını önlemektedir. 
 
Kullanılan özel kumandalar sayesinde tüm cihazlar kabin içerisinden kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Aynı kumandalar üzerinden kabin içerisindeki ışıklar, perdeler, ısıtma soğutma sistemleri de entegre edilerek teknede geçirilecek zamanı daha keyifli ve konforlu bir hale getirilmektedir.

Oteller

Oteller misafirlerine konakladıkları kısıtlı süre içerisinde en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır ve misafirler otele adım attıkları ilk andan itibaren kendilerini özel hissetmek istemektedirler. idesis olarak otel müşterilerine, oda içerisindeki ses, görüntü, klima, aydınlatma sistemlerinin karmaşıklığıyla uğraşma sıkıntısından kurtararak, müşterilerin tek bir dokunuşla tüm sistemleri kolaylıkla kullanarak konakladıkları süreyi daha keyifli ve konforlu bir hale getirmekteyiz.

Otellerin Lobi, restaurant, cafe, bar gibi genel alanları için özel olarak programlanan ön tanımlı aydınlatma senaryoları ve müzik yayınını sayesinde mekanların gün içerisindeki kullanım amaçlarına ve yaratılmak istenilen ambiansa göre otomatik olarak görevlilerin uğraşmasına gerek kalmadan devreye girmesini sağlayarak kolay işletme olanağının yanında önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanması da amaçlanmaktadır.

Restaurantlar - Barlar - Cafeler

Günün her saatinde farklı kullanım tarzları olan Bar ve Restaurant ortamında aydınlatma, Isıtma, Soğutma, Ses ve Görüntü sistemlerinin ayarları ilgili kişiler tarafından kolay kontrol edilebilmeyi gerektirmektedir. Bu ortamlardaki ışık seviyelerini yemek saatine göre değişik senaryolarda hazırlanması ön tanımlı yemek müziklerinin devreye girmesi ve müşterilerine her zaman en iyi atmosferi sunabilmesi gerekir, değişik yemek saatlerine göre set edilmiş aydınlatma senaryolarını ve müzikler tek bir dokunuşla değiştirilebilir veya zaman saatine bağlı olarak devreye girebilir.
 
Bu özelliklere sahip ses görüntü ve kontrol sistemleri için özel projeler hazırlayarak  müşterileriniz için güzel bir ortam sağlamanızda size yardımcı olmaktayız.

Toplantı Odaları - Konferans Salonları

Toplan odaları veya konferans salonları için aydınlatma sistemleri, motorlu perde sistemleri, projeksiyon cihazı, projeksiyon perdesi, ses sistemi ve kontrol sistemlerinin yer aldığı özel elektronik sistemler tasarlıyoruz.
 
Toplantı durumundan tek bir dokunuşla sunum senaryosunun çalıştırılabildiği ( salonun perdeleri kapanması, ışıkların kısılması, ses görüntü sistemlerinin hazır hale gelmesi gibi) özel toplantı odaları tasarlayarak toplantıyı yöneten veya sunumu gerçekleştiren kişinin tamamen sunumuna odaklanmasını sağlayan ve müşterileriniz veya dinleyiciler üzerinde daha iyi bir etki bırakabileceğiniz sistem kurumları gerçekleştiriyoruz.
Nisbetiye Mah. Nisbetiye Cad. No:6C Levent Beşiktaş İSTANBUL
info@idesis.com.tr
Customer Services +90(212) 220 85 25
All Rights Reserved. © İdesis Mühendislik | www.idesis.com.tr digiclick dijital reklam ajansı